Michał Fita

KANDYDACI DO RADY MIASTA

Michał Fita

Nazywam się Michał Fita. Mam 40 lat. Podobnie jak moi rodzice urodziłem się w Raciborzu. Prywatnie jestem mężem Moniki - lekarza weterynarii. Mamy dwoje dzieci.

Ukończyłem Policealne Studium Ekonomiczne na kierunku Administracji Państwowej, a następnie studia magisterskie w zakresie Animacji Społeczno-Kulturalnej na Uniwersytecie Śląskim.

Mam 17 letnie doświadczenie pracy w samorządzie. Pracowałem w Raciborskim Centrum Kultury, następnie na stanowisku specjalisty ds. pozyskiwania środków unijnych w Przedsiębiorstwie Wodociągowo-Kanalizacyjnym „Górna Odra sp. z o.o.”. Od 9 lat pełnię funkcję dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Na tym stanowisku pozyskałem środki unijne, ministerialne, samorządowe oraz od sponsorów prywatnych zarówno na prowadzenie działań kulturalnych, jak i na duże inwestycje, w tym kompleksowy remont MOKSiR, remonty taboru i infrastruktury Zabytkowej Stacji Kolejki Wąskotorowej w Rudach, która stała się jedną z najlepiej rozpoznawalnych w regionie atrakcji turystycznych.

W 2010 roku zostałem wybrany do Rady Miasta Racibórz. Ponownie zostałem wybrany w 2014 roku, tym razem jako kandydat niezależny. W trakcie trwania obu kadencji wsłuchiwałem się w problemy mieszkańców, którymi się później zajmowałem. Były to różne sprawy, począwszy od braku miejsc parkingowych, poprzez sprawy związane z rynkiem pracy czy halami produkcyjnymi na wynajem dla młodych przedsiębiorców. Zajmowałem się również ważnymi tematami dla całego regionu – m.in. problemami Raciborskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a także Zbiornikiem Racibórz. Współorganizowałem i byłem uczestnikiem posiedzeń komisji sejmowych i zespołów poświęconych m.in. budowie Zbiornika Racibórz Dolny.

Jestem człowiekiem wielu pasji.

Kandydaci do rady miasta

Pragniemy przedstawić naszą sprawdzoną załogę, która ubiegać będzie się o miejsca w Radzie Miasta Raciborza.