Michał Fita

Kandydaci do rady miasta

Michał Fita

Nazywam się Fita. Michał Fita. Mam 46 lat. Podobnie jak moi rodzice urodziłem się w Raciborzu. Prywatnie jestem mężem Moniki i mamy troje dzieci.

Ukończyłem Studia MBA in Comunity Management ,wcześniej studia magisterskie w zakresie Animacji Społeczno-Kulturalnej na Uniwersytecie Śląskim.

Mam wieloleletnie doświadczenie pracy w samorządzie. Pełniłem funkcję wiceprezydenta Raciborza w latach 2018-2020. Wcześniej dwie kadencje pełniłem funkcje radnego Rady Miasta Racibórz. Karierę zawodową rozpocząłem w Raciborskim Centrum Kultury, następnie na stanowisku specjalisty ds. pozyskiwania środków unijnych w Przedsiębiorstwie Wodociągowo-Kanalizacyjnym „Górna Odra sp. z o.o.”. Przez ponad 9 lat pełniłem funkcję dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Na tym stanowisku pozyskałem środki unijne, ministerialne, samorządowe oraz od sponsorów prywatnych zarówno na prowadzenie działań kulturalnych, jak i na duże inwestycje, w tym kompleksowy remont MOKSiR, remonty taboru i infrastruktury Zabytkowej Stacji Kolejki Wąskotorowej w Rudach, która stała się jedną z najlepiej rozpoznawalnych w regionie atrakcji turystycznych.

Obecnie pracuję na stanowisku dyrektora Centrum Kultury Sportu Tkalnia w Kietrzu, gdzie realizuję wraz z zespołem takie inicjatywy jak m.in. Runda uliczna ligi zawodów drigftingowych "Drift Open i wiele” innych wydarzeń kulturalno-sportowo-rekreacyjnych.

Jestem społecznikiem zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Współtwórcą i członkiem wielu organizacji pozarządowych, m.in. Stowarzyszenia „W służbie mieszkańcom”, które zapoczątkowało akcję „Zakrętkowe Serce” i przekazało środki z akcji na raciborskie Hospicjum Św. Józefa oraz Stowarzyszenie Spectrum. Inicjowałem również wiele akcji społecznych „Racibórz pomaga Ukrainie”, „Nie strzelam-dokarmiam” i charytatywnych np. zbiórki na raciborskie schronisko dla zwierząt. Organizuję wiele akcji pomocowych dla mieszkańców naszego miasta i powiatu.

Niezależnie od pełnionych czy niepełnionych funkcji zawsze wsłuchuję się w problemy mieszkańców naszego miasta. Począwszy od braku miejsc parkingowych, poprzez sprawy związane z rynkiem pracy czy halami produkcyjnymi na wynajem dla młodych przedsiębiorców. Zajmowałem się również ważnymi tematami dla całego regionu – m.in. problemami Raciborskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a także Zbiornikiem Racibórz. Współorganizowałem i byłem uczestnikiem posiedzeń komisji sejmowych i zespołów poświęconych m.in. budowie Zbiornika Racibórz Dolny. Wraz z grupą Radnych Niezależnych zainicjowałem szereg ulg dla przedsiębiorców #miastoCOVIDzibiznes podczas pandemii oraz akcji wspomagającej raciborski Szpital Rejonowy a także akcji szycia maseczek dla mieszkańców Raciborza. Byłem również pierwszym założycielem oddolnej grupy pomocowej po wybuchu wojny na Ukrainie, zbiórki oraz magazynu żywności, ubrań i środków czystości dla obywateli Ukrainy przybywających do naszego miasta. Jestem założycielem grupy na fecebooku: Racibórz pomaga Ukrainie, która liczy kilka tys członków, pomogła wielu ludziom oraz funkcjonuje do dziś.

Pasjonuje mnie muzyka. Staram się propagować postać i twórczość urodzonego w Raciborzu światowej sławy kompozytora Clausa Ogermana. Przez lata związany byłem z raciborskimi zespołami muzycznymi „Przecinek”, „Funk4Fun” i „Petarda”. Jestem jednym z pomysłodawców i organizatorów Koncertu Uwielbienia w Opolu oraz Kietrzu.

Jestem człowiekiem środka. Stawiam na współpracę z różnymi ludźmi, bo to zawsze przekłada się na pozytywne efekty pracy. Dla mnie liczą się ludzie, których potrafię łączyć we wspólnym działaniu, by w pełni wykorzystać potencjał który w nich drzemie.

Razem z kandydatami do Rady Miasta Racibórz startujemy w wyborach by sprawić, że Racibórz będzie na najlepszym miejscem na ziemi!

Kandydaci do rady miasta

Pragniemy przedstawić naszą sprawdzoną załogę, która ubiegać będzie się o miejsca w Radzie Miasta Raciborza.